Warzywa zdrowe odżywianie

Warzywa, które powinny znaleźć się w Twojej diecie

Marchew

Królowa wśród warzyw; dosładza potrawy i pięknie się z nimi prezentuje na talerzu, ale przede wszystkim zawiera poliacetyleny – bioaktywne związki, które chronią przed nowotworami!

Rukiew wodna

Sałata uznana za najzdrowsze warzywo świata! Rośliny, które brały startowały w wyścigu o ten tytuł, musiały zawierać 17 składników, uznanych za hamujące rozwój nowotworów i chorób serca. Rukiew zawiera wszystkie składniki w najlepszych proporcjach.

Czerwona papryka

Jeśli pomijasz to warzywo w diecie, sporo tracą podniebienie i organizm. czerwona papryka to potężny zastrzyk witaminy C: ponad dwukrotnie większy niż w takiej samej wielkości pomarańczy. Oprócz bardzo wielu zalet tej witaminy, jedna z nich jest to, że wg badań o 1/5 zmniejsza ryzyko udaru mózgu.

Kapusta Pak Choi

Na podium najzdrowszych, liście te dostały srebrny medal. Kapusta jest równie bogata w składniki odżywcze co rukiew, a dodatkowo zawiera mnóstwo żelaza. W przeciwieństwie do szpinaku nie zawiera szczawianów, które w 90% blokują przyswajanie tego pierwiastka. Ma za to witaminę C, która poprawia jego wchłanianie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *